Лончук Наталія Василівна РЕСУРСНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКОМУ МЕДИЧНОМУ УЧИЛИЩІ

Донизу

Лончук Наталія Василівна РЕСУРСНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ  У ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКОМУ МЕДИЧНОМУ УЧИЛИЩІ Empty Лончук Наталія Василівна РЕСУРСНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКОМУ МЕДИЧНОМУ УЧИЛИЩІ

Створювати по Admin на тему Вт Лют 23, 2016 12:59 pm

Наталія Василівна Лончук
заступник директора з виховної роботи, викладач вищої категорії, викладач-методист, Дніпродзержинське медичне училище,
lonchuknata@ukr.net

РЕСУРСНИЙ ПІДХІД ДО ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКОМУ МЕДИЧНОМУ УЧИЛИЩІ


Вища школа покликана не лише виховувати професіоналів, високоосвічених працівників, а й формувати людей, здатних демократично мислити і активно приймати участь в розвитку суспільства; відбувшись не тільки професійно, а й особистісно.
Сукупність досягнень людської спільноти у виробничому, суспільному, духовному житті – це, безумовно,  заслуга освіти; рівень таких досягнень в конкретну історичну епоху і визначає культуру нації, народу.
Молодь, студентська особливо, є найбільш активним, прогресивним соціальним прошарком кожного народу.
Основна мета освіти і виховання сьогодні - формування у студента здатності до активної діяльності, до творчої професійної праці. Знання з основної мети освіти перетворилися на засіб розвитку особистості. Важливою умовою є розвиток потенційних можливостей особистості, на основі якого відбувається розвиток людини та ефективності її діяльності.
Базовим у підготовці майбутніх медичних працівників є морально-етичний ресурс, через розвиток якого і відбувається становлення та вдосконалення освітньо-професійного ресурсу особистості.
Розвиток світогляду, загальної культури, широти інтересів – важливий показник розвитку молодої людини як особистості.
Наше медичне училище – це відкрита навчально-педагогічна система, яка взаємодіє з громадськими організаціями та закладами освіти і культури Дніпродзержинська. І цю співпрацю можна визначити за напрямками виховної роботи, які є важливою умовою результативності виховної роботи в цілому. Створення іміджу навчального закладу – передумова його виходу на якісно новий рівень культурних та соціальних взаємин  із громадськістю,  суттєвий чинник підвищення ефективності педагогічного впливу на свідомість студентів.
Одним із напрямків роботи є співпраця медичного училища і центральної міської бібліотеки ім. Т.Шевченка. Підписано Угоду про взаємодію і співпрацю, ми – соціальні партнери.
Центральна міська бібліотека ім. Т.Г. Шевченка – одна із найстаріших культурно-просвітницьких установ м. Дніпродзержинська. Це головна бібліотека міста з універсальним бібліотечним фондом, центр культурного і духовного спілкування; методичний і координаційний центр для бібліотек усіх систем та відомств.
Викладачі училища та працівники  центральної міської бібліотеки
ім. Т. Шевченка стають посередниками в процесі навчання та забезпечують початковий імпульс, який змушує студентів творчо вирішувати проблеми і робити власні висновки. Кінцевим результатом виховання  можна вважати формування у студентів особистісної культури та професійної вмотивованості.
Інформаційні технології, які сьогодні виступають потужним головним навчальними ресурсом, відкривають нові можливості для дослідження, експериментування у виховному процесі, що змінює мислення сьогоднішніх студентів та викладачів.
Працівники бібліотеки знайомлять  студентів з принципами та правилами пошуку інформації в Інтернеті та з переліком популярних електронних інформаційних ресурсів; інформація постійно висвітлюється на власному веб-сайті медичного училища (http://med.cc.ua/gittia-uchilisha/) та веб-сайті  центральної міської бібліотеки ім. Т. Шевченка(http://bibliopazlu.blogspot.com/).
На базі бібліотеки щотижня проходять тематичні заходи із залученням студентів-медиків: лекції, віртуальні екскурсії, зустрічі з цікавими людьми нашого краю, засідання євроклубу та соціальні акції; студенти знайомляться з виставками міських художників та народних майстрів.
У березні 2014 року на базі центральної міської бібліотеки
ім. Т. Шевченка відбувся відкритий захід «Шевченкіана – дніпродзержинська родина».
У дружному колі зібралися студенти Дніпродзержинського медичного училища та працівники бібліотеки. Свято відкрила Тетяна Іванівна Герасюта – директор центральної міської бібліотеки ім. Т.Шевченка. Увазі студентів було представлено відеопроект «Вічний для пращурів – безсмертний для нас». Цікавими виявилися роботи дніпродзержинців — дослідників творчості Т.Шевченка колекціонера В.Рижих, видавця А.Ялового, майстрині з вишивки В.Снітько, скульптора Г.Хачатряна. З екрана проектора А.І.Яловий звертався до студентів, земляків-дніпродзержинців з питанням: «Хто для нас Тарас Шевченко?». І радив перечитувати Шевченка, замислюватись: хто ми і звідки є? А.Яловий презентував книгу «Другий Кобзар Т.Шевченка».
У бібліотеці звучало Шевченкове слово. Студенти Дніпродзержинського медичного училища долучились до Шевченківських читань та  стали учасниками поетичного батлу «Шевченко – the best». Захід пройшов у теплій родинній атмосфері.
У березні 2015 року студенти Дніпродзержинського медичного училища долучилися до Всесвітнього дня читання вголос, який відбувся у Центральній міські бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка. Відкрила захід Герасюта Т.І., завідувач ЦМБ ім. Т.Г.Шевченка, яка наголосила, що Всесвітній день читання вголос відзначається у 1-шу середу березня щорічно. Акція стартувала у юнацькому відділі бібліотеки. Студенти медичного училища слухали читання вголос книги «Четыре поколения или исповедь за усопших» у виконанні автора Слоневського О.Ю., письменника, краєзнавця, автора 9 книг.
У травні 2014 року у приміщенні міської бібліотеки імені Т.Шевченка відбулася презентація поетичної збірки Карини Чеховської «Клавиши осени». Молоду поетесу  представила Марія Дружко – член Національної Спілки письменників України. Чеховська Карина – член молодіжного літературно-художнього клубу «VivArt» (м. Дніпродзержинськ).  Поетичний збірник «Клавиши осени» — літературний дебют дніпродзержинської письменниці.
Під час літературних читань студенти Дніпродзержинського медичного училища – учасники поетичного батлу «Шевченко the best» — Семенча Наталія (гр. СС-30/13), Абдулаєва Анісат (гр. СО – 26/13), Масальцева Аліса (гр. ЛС – 28/13)  декламували вірші К.Чеховської.  Аудиторію наповнювали звуки поезії: «Миттєва посмішка і сльози, Акорд гітарної струни. В житті людському стільки прози, Троянду розкоші б знайти»… «Знай: істину не знайдеш ти у книгах, Лише в житті трапляється вона». У душі студентів має жити не тільки проза, а й поезія. Це провідна думка багатьох віршів К.Чеховської.
На згадку про зустріч юна поетеса подарувала студентам-читачам книги. Талановитих студентів Дніпродзержинського медичного училища було запрошено до участі в роботі молодіжного літературно-художнього клубу «VivArt».
У травні 2015 року Радою студентського співуправління Дніпродзержинського медичного училища було запропоновано долучитися до участі у Всеукраїнській акції «День української вишиванки». Спочатку біля навчального закладу було організовано флеш-моб студентів та викладачів у вишиванках, потім на базі центральної міської бібліотеки ім.Т.Шевченка студенти училища мали нагоду переглянути фільм «Код нації», побачити виставку робіт місцевих майстринь, послухати виступи дорослих та дитячих народних колективів. Таким чином, відбувається формування внутрішнього світу особистості з використанням досвіду духовності, звичаїв і традицій українців.
Молодь єднає Україну»  — під таким гаслом  у січні 2016 року  в юнацькому відділі центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка пройшла он-лайн-зустріч студентів Дніпродзержинського медичного училища з юнацтвом міста Львова. Під час візітівки міст студенти Дніпродзержинська і Львова розповіли про свої уподобання, хобі. У дружній обстановці відбувся обмін думками на тему, що для них є Соборність України. Усі разом складали сенкани на тему: «Соборність».
Телеміст закінчився спільним виконанням Державного Гімну України.
У травні 2015 року для студентів училища на базі центральної міської бібліотеки ім. Т. Шевченка працівниками міського архівного управління презентовано книгу  «Дніпродзержинськ у роки війни».
За вагомий внесок у виховання молодого покоління та підтримку бібліотек м.  Дніпродзержинська колектив медичного училища у грудні 2015 року було нагороджено Дипломом визнання.
Необхідно зауважити, що у заходах беруть участь не поодинокі студенти, а групи, факультети, що є важливим об'єднуючим фактором, процесом ідентифікації, який дає розуміння того, що кожний може бути особистістю, а спільна робота – результативною.
Щоб забезпечити творче самовираження студентів, створюємо умови, в яких немає критики, оцінок, стресових ситуацій, тиску стереотипів. А в структурній моделі майбутнього фахівця-медика: синтез знань, досвіду, цінностей, культура життєдіяльності, та, як наслідок, - причетність до життєтворчих процесів та соціальна зрілість.
Список використаної літератури
1. Калініна Л. М. Проект інноваційної школи : стратегічне планування, управління інноваціями / Л. М. Калініна, Т. Д. Капустерицька. – Х. : Основа, 2007. – C. 18.
2. Кононец Н. В. Педагогічні інновації вищої школи: ресурсно-орієнтоване навчання / Н. Кононец // Педагогічні науки. - 2012. - Вип. 54. - С. 76-80.

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 106
Дата реєстрації : 15.02.2016

Переглянути профіль користувача http://rblacup.ukrainianforum.net

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі